O knihovně

„Ideální“ knihovna se stará o lidi. Je provázaná s životem v dané obci tak, že se pro něj stává nepostradatelnou. „Ideální“ knihovna je taková knihovna, které si lidé ani pořádně nevšimnou, protože je pořád na svém místě a vždycky má to, co potřebují.

(Z knihy „Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět“ od Vicki Myron)

Knihovna zpřístupňuje svým čtenářům jak populárně naučné publikace,tak i literaturu oddechovou a zábavnou. Navazuje na bohatou kulturní tradici obce a je pro obyvatele jedním z míst,kde lze příjemně a smysluplně trávit volný čas.

Knižní fond v současnosti nabízí několik druhů časopisů,domácí i zahraniční beletrii,dětskou literaturu,sci-fi a fantasy,hobby publikace,turistické průvodce až po slovníky a populárně naučnou a odbornou literaturu.

Knihovna nabízí půjčování knih z výměnného fondu MěK Znojmo.K dispozici jsou deskové a interaktivní hry,elektronické vědomostní hry s Albi tužkou.Tyto služby jsou limitovány dobou výpůjčky.

S výběrem i jakýmkoli jiným dotazem Vám rádi pomůžeme.

Těšíme se na Vás každé pondělí od 17:00-19:00.