O knihovně

„Ideální“ knihovna se stará o lidi. Je provázaná s životem v dané obci tak, že se pro něj stává nepostradatelnou. „Ideální“ knihovna je taková knihovna, které si lidé ani pořádně nevšimnou, protože je pořád na svém místě a vždycky má to, co potřebují.

(Z knihy „Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět“ od Vicki Myron)

Knihovna zpřístupňuje svým čtenářům jak populárně naučné publikace,tak i literaturu oddechovou a zábavnou. Navazuje na bohatou kulturní tradici obce a je pro obyvatele jedním z míst, kde lze příjemně a smysluplně trávit volný čas.

Knižní fond v současnosti nabízí několik druhů časopisů, domácí i zahraniční beletrii, dětskou literaturu, sci-fi a fantasy, hobby publikace, turistické průvodce až po slovníky a populárně naučnou a odbornou literaturu.

Knihovna nabízí půjčování knih z výměnného fondu MěK Znojmo. K dispozici jsou deskové a interaktivní hry,elektronické vědomostní hry s Albi tužkou. Tyto služby jsou limitovány dobou výpůjčky (maximálně 3 měsíce).

S výběrem i jakýmkoli jiným dotazem Vám rádi pomůžeme.

Těšíme se na Vás každé pondělí od 16:00-18:00.